RESULTAT 2014

 

LVC-kval Idre 11-12/1 2014

> Lördag 11/1 LVC-kval U10

> Lördag 11/1 LVC-kval U12

> Lördag 11/1 LVC-kval U14

> Lördag 11/1 LVC-kval U16

> Söndag 12/1 LVC-kval U10

> Söndag 12/1 LVC-kval U12

> Söndag 12/1 LVC-kval U14

> Söndag 12/1 LVC-kval U16

 

 

USM-kval Idre 11-12/1 2014

> Lördag 11/1 USM (födda 98-99)
> Söndag 11/1 USM (födda 98-99)

 

KM 2014

> Resultat 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Sammanställning Lilla Dalacupen 2014

>Sammanställning Lilla Dalacupen 2014 (excel) 

 

Sammanställning Lilla Världscupen 2014

> Sammanställning LVC-kval U12 2014  (Excel)

> Sammanställning LVC-kval U14 2014  (Excel)

 

Sammanställning USM 2014

> Sammanställning USM-kval 2014  (Excel)

 

 

 

TÄVLING

 

Följ våra hemmatävlingar direkt on-line via denna länk:  On-line Resultat

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Lilla Dalacupen 2014

 

26/1    Malung  SL    Inbjudan     Resultat        

2/2      Rättvik  SL     Inbjudan    Resultat 

16/2    Orsa     SG     Inbjudan    Resultat          
9/3      Mora     GS     Inbjudan     Resultat

18/3    Sälen    GS     Inbjudan     Resultat           

23/3    Idre      GS     Inbjudan     Resultat      FINAL!

                                                                      

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Tävlingsprogram och regler för Alpina Dalacupen.

Tävlingsregler för Lilla Dalacupen (ännu ej uppdaterad).  

Tävlingsregler och sammanställning USM 2014  

 

 

 

 

          

    

                                          

                                     

 

 

 

Till dig som tävlar;

 

När du ska anmäla dig, använd denna länk. Det är upp till alla

aktiva att hålla koll på datum och att anmäla sig i tid.

 

( Gäller ej Lilla Lilla Dalacupen där anmälan sker klubbvis via Maria)

 

Tävlingskalender på

 Idrott On-line 

 

 

På Idrott On-line hittar Ni även inbjudan och resultat!

 

 

--------------------

 

Denna klassindelning är det

som gäller 2013/2014


Äldre Junior (U21)
födda 1993 - 1995

 

Yngre Junior (U18)
födda 1996 o 1997

 

U16, Ungdom
födda 1998 o 1999

 

U14, Ungdom
födda 2000 o 2001

 

U12, Ungdom
födda 2002 o 2003

 

U10, Ungdom
födda 2004 o 2005

 

---------------------

 

Skidförbundet

 

- Dalarna

 

- Riks

 

- Ski Cross

 

- Lilla Värdscupen

 

 

 

 

 

 

 

 • idrealpina.se © 2009 •